دستگير كردن روسیه آمریکا بین الملل خطر وقوع جنگ اتمی

دستگير كردن: روسیه آمریکا بین الملل خطر وقوع جنگ اتمی سازمان ملل سلاح های اتمی سقوط شوروری سابق جنگ سرد

گت بلاگز اخبار پزشکی یک پنجم از بزرگسالانِ دنیا کم‌تحرک هستند

به گزارش ایسنا، “تدروس آدهانوم قبریسوس”، دبیرکل شرکت جهانی بهداشت، گفت: داشتن تحرک و فعالیت بدنی جهت سلامتی حیاتی هست. ولی در دنیا مدرن این عنوان چالشی تر شده ا

یک پنجم از بزرگسالانِ دنیا کم‌تحرک هستند

یک پنجم از بزرگسالانِ دنیا کم تحرک هستند

عبارات مهم : برنامه

سازمان جهانی بهداشت (WHO) از اجرای برنامه اقدام جهانی جهت فعالیت جسمی خبر داد.

به گزارش ایسنا، “تدروس آدهانوم قبریسوس”، دبیرکل شرکت جهانی بهداشت، گفت: داشتن تحرک و فعالیت بدنی جهت سلامتی حیاتی هست. ولی در دنیا مدرن این عنوان چالشی تر شده است است لیکن جوامع و شهرهای ما به شکل درست طراحی نشده اند. اکنون به رهبرانی در تمامی سطوح نیاز داریم تا به افراد کمک کنند گام های سالم تری بردارند.

یک پنجم از بزرگسالانِ دنیا کم‌تحرک هستند

در سراسر جهان، یک پنجم از بزرگسالان و چهار پنج از نوجوانان ۱۱ تا ۱۷ ساله به اندازه کافی فعالیت فیزیکی انجام نمی دهند. همچنین دختران، زنان، حاشیه نشینان، کهنسالان، افراد فقیر و افراد دارای معلولیت و مبتلایان به بیماری های مزمن از وقت کمتری جهت داشتن فعالیت جسمی برخوردار هستند.

انجام مرتب حرکات ورزشی در پیشگیری و درمان بیماری های غیر واگیر از قبیل بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت، سرطان پستان و روده توصیه کلیدی هست. بیماری های غیر واگیر عامل ۷۱ درصد از تمامی موارد فوت و میرها در سطح دنیا از جمله فوت ۱۵ میلیون فرد ۳۰ تا ۷۰ ساله در سال است.

به گزارش ایسنا، “تدروس آدهانوم قبریسوس”، دبیرکل شرکت جهانی بهداشت، گفت: داشتن تحرک و فعالیت بدنی جهت سلامتی حیاتی هست. ولی در دنیا مدرن این عنوان چالشی تر شده ا

این برنامه اقدام جهانی به کشورها نشان می دهد چگونه می توانند بی تحرکی در بزرگسالان و نوجوانان را تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۱۵ درصد کم کردن دهند. در این برنامه، مجموعه ای از سیاست ها ترکیب شده است اند که نشانه آن ها ایجاد جوامعی فعال تر از طریق اصلاح محیط زیست و وقت هایی جهت تمامی افراد است تا بتوانند پیاده روی، ورزش و دوچرخه سواری کنند.

به گزارش سایت اطلاع رسانی شرکت جهانی بهداشت، دبیرکل شرکت جهانی بهداشت همچنین اظهار داشت: جهت اینکه فعالیت جسمی داشته باشیم نیاز نیست به صورت حرفه ای ورزش کنیم. استفاده از پله به جای آسانسور یا خرید کردن با دوچرخه یا پیاده به جای استفاده از خودروی سواری قابل قبول است.

واژه های کلیدی: برنامه | بهداشت | فعالیت | برنامه | بهداشت | بیماری | نوجوانان | فعالیت بدنی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog